ביטקוין שווי

בעוד שרוב האנשים מחזיקים ומשתמשים בביטקוין כדי לקנות ולמכור אותו ומטבעות דיגיטליים אחרים ומטבעות דיגיטליים אחרים, ישנם מספר שווקים מקוונים פופולריים המכונים בורסות ביטקוין. הרוב המכריע של עסקאות הביטקוין מתבצעות בבורסות קריפטו, אך חלקן משמשות גם לעסקאות עם סוחרים.

ביטקוין

הוא מטבע דיגיטלי המאפשר לבצע עסקאות ללא התערבות של רשות מרכזית. באופן זה הם ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים מתפקדים באופן שונה ממטבע הפיאט, שהיא מערכת בנקאית ריכוזית שבה המטבע משוחרר בשיעור היחסי לצמיחת הסחורה – מערכת שנועדה לשמור על יציבות המחירים.

ביטקוין היה אחד המטבעות הדיגיטליים הראשונים שהשתמשו בטכנולוגיית peer-to-peer

כדי לאפשר עסקאות תשלום מיידיות. מטבעות דיגיטליים אחרים צצו ולרוב מכונים אותם מטבעות מדור קודם כי הביטקוין היה המטבע המטבע הראשון שהופיע בשוק. למרות שלפני ה- BTC קדם הרעיון של סוג דומה של מטבע אלקטרוני מבוזר, הביטקוין מובחן בהיותו "מטבע המטבע" הראשון שנעשה בו שימוש בפועל.

למרות שיש אלפי מטבעות קריפטו שונים הטוענים כי הם עונים על צרכים והזדמנויות שאינם מסופקים

מומחים ממליצים לשמור על השקעות הקריפטו שלך בשתי המטבעות החשובים ביותר, Bitcoin ו- Ethereum. ביטקוין הוא שם נרדף לקריפטו במובנים רבים, כלומר אתה יכול לקנות ולמכור אותו בבורסה של מטבעות קריפטוגרפיים בכסף פיאט או במטבעות קריפטוגרפיים אחרים. הביטקוין משתנה מאוד, כך שאי אפשר לחזות אם הוא ימשיך לעלות בערך או ייפול לשכחה, אבל חכם להקצות לו אחוז קטן מכלל העושר שלך.

מחירו של ביטקוין יחיד זינק מאז השקת המטבע הקריפטו בשנת 2008

עם עליות וירידות גדולות. היא עלתה לשיא של כל הזמנים של 60,000 $ באפריל ומאז היא משתנה. מכיוון שלביטקוין יש שוק כל כך קטן בהשוואה לכל השאר סביבו, לא צריך הרבה כסף כדי להעלות או להוריד את מחיר השוק, כך שמחירו של הביטקוין יכול להיות מאוד תנודתי.

ביטקוין צנח 30% ל -30,000 דולר ביום רביעי

והמשיך במכירה גדולה בשוק הקריפטוגרפים שהחל מוקדם יותר השבוע. הביטקוין נאבק בחודש האחרון כדי להרוויח, עם גיחה קצרה מעל 50,000 $ שהראתה קצרת מועד לאחר שבנק גדול חזה שהמחיר יכפיל את עצמו. מחיר הביטקוין הושפע גם מכמה פריצות וגניבות ממחלפי מטבעות קריפטוגרפיים, כולל גניבת Coincheck בינואר 2018, Bithumb ביוני ו- Bancor ביולי.

מחירי מספר מטבעות קריפטוגרפיים הושפעו מהתרסקות הביטקוין בשבוע שעבר

אך נראה כי התייצבו בתחילת השבוע. הנתונים מראים כי עתודות מטבע החוץ של ביטקוין – כמות הביטקוין שמחזיקות חברות כמו Coinbase ו- Binance – ירדו לרמתן הנמוכה ביותר מאז נובמבר בשנה שעברה, בדיוק כפי שמחיר הביטקוין החל לעלות באפריל על 65,000 דולר. יש השערות כי בועת הביטקוין התפוצצה, כאשר המחירים ירדו משיאי כל הזמנים במהלך טירוף הקריפטו בסוף 2017 ותחילת 2018.

מידע שקוף וניטראלי על אספקת הכסף הביטקוין עצמו זמין בבלוקצ'יין

שניתן לאמת ולהשתמש בהם בזמן אמת. מדד מחירי הביטקוין של קיטקו מציג את מחיר הביטקוין הנוכחי בדולר ארה"ב באמצעות ממוצע הבורסות המובילות בעולם. המחיר של מטבעות קריפטוגרפיים הוא מאוד תנודתי, כלומר כל מי שמבין כמה הביטקוין עולה או יורד יכול להשתנות תוך דקות.

כדי להוסיף בלוק לבלוקצ'יין, הכורים מקבלים כמה ביטקוין (הפרס חצוי כל 210,000 בלוקים). כורה מצליח המוצא בלוק חדש רשאי לעשות זאת, ושאר הרשת מתגמלת אותו על ידי יצירת עסקת ביטקוין בתשלום. לכל המחשבים שמפעילים את הבלוקצ'יין יש את אותה רשימה של בלוקים ועסקאות ויכולים לראות שהבלוקים החדשים מלאים בעסקאות ביטקוין חדשות כך שאף אחד לא יכול לרמות את המערכת.

כדי לעקוב אחר ההפחתה בזמן אמת בתגמולים של בלוקים לכורים, תוכל לסמן את דף חציית הביטקוין של Coingeckos. הפחתה זו היא חלק מהמדיניות המוניטרית המובנית שלהם של פרסי כרייה לארבע שנים ומוגבלת על ידי מגבלת ההיצע של 21 מיליון ביטקוין. לאחר הטבעה של 21 מיליון ביטקוין, לא תהיה הצעה חדשה של ביטקוין אלה לתגמל כורים וכורים ירוויחו הכנסות בצורה של דמי עסקה.

ביטקוין ספג ביקורת על השימוש בו בעסקאות בלתי חוקיות

צריכת חשמל גבוהה של כורים, תנודתיות במחירים וגניבה ממרכזיות. גורמים אלה סייעו לביטקוין – כסוג של מטבע – להתבסס, אך הם אינם מסבירים את צמיחת המחירים המעריכים שלו או את הערעור הייחודי שלו כאחסון ערך. למרות שהביטקוין רחוק מאוד מזהב דיגיטלי, Ethereum הוא המטבע הקריפטו הגדול ביותר לפי שווי שוק, גבוה פי שניים מנפט.

כורי ביטקוין

המעבדים עסקאות ומאבטחים את הרשת באמצעות חומרה מיוחדת, אוספים ביטקוינים חדשים בבורסות. הגיליון אינו משמש לתמיכה במחיר הביטקוין או מטבעות ואסימונים אחרים, כפי שקורה בבורסת Bitfinex. הביטקוין הצליח ליצור קהילה עולמית שיצרה תעשייה חדשה של מיליוני חובבים שיוצרים, משקיעים, סוחרים ומשתמשים בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים בחיי היומיום שלהם.

ישנן מספר ביקורות על הביטקוין, כולל היעדר יציבות מחירים, צריכת אנרגיה גבוהה, עלויות עסקה משתנות גבוהות, אבטחה ירודה, הונאה בבורסות קריפטוגרפיה, פגיעות בפגיעה ובמזלגות והשפעת כורים.