מה זה מטבעות דיגיטליים

מטבע קריפטוגרפי הוא סוג של מטבע דיגיטלי שמשתמש בהצפנה לאבטח ולאמת עסקאות ולנהל ולשלוט ביצירת מטבעות חדשים. מטבעות קריפטוגרפיים הוא סוג של מטבע וירטואלי העושה שימוש בקריפטוגרפיה כדי לאמת ולאבטח עסקאות שנרשמות במרשם מבוזר כגון בלוקצ'יין. השימוש בטכנולוגיית הצפנה פירושו שמטבעות קריפטוגרפיים מתפקדים הן כמטבע והן כמערכת חשבונאות וירטואלית.

מטבע וירטואלי כהגדרתו על ידי הבנק המרכזי באירופה בשנת 2012

הוא סוג של מטבע דיגיטלי בלתי מוסדר המונפק ונשלט על ידי מפתחיו וניתן להשתמש בו ולקבל אותו על ידי חברי קהילה וירטואלית מסוימת. על פי דו"ח ניתוח נוסף של תכנית המטבע הווירטואלי של ה- ECB לשנת 2015, מטבע וירטואלי הוא ייצוג ערך דיגיטלי שאינו מונפק על ידי בנק מרכזי, מוסד אשראי או מוסד מוניטרי אלקטרוני ואינו יכול לשמש בשום מקרה כחלופה לכסף . מטבע אינו מורכב ממטבעות או שטרות, אלא הוא פשוט אמצעי חליפין, כלומר הוא הבסיס לסוגים שונים של עסקאות ועסקאות.

המטבע הדיגיטלי יכול לשמש לרכישת מוצרים ולתשלום עבור שירותים

בניגוד למטבעות פיאט מסורתיים, אך הוא משמש גם בקהילות מקוונות מסוימות כגון אתרי הימורים, פורטלי הימורים ורשתות חברתיות במידה מוגבלת. למטבע הדיגיטלי יש את המאפיינים הפנימיים של המטבע הפיזי מכיוון שהוא מאפשר עסקאות מיידיות, מבצע תשלומים חוצי גבולות ומתחבר למכשירים ולרשתות נתמכים.

בניגוד לכסף פיזי

אותו ניתן לייצא ולהחליף בעולם האמיתי, מטבעות קריפטוגרפיים קיימים רק כערכים דיגיטליים במאגרי מידע מקוונים המתארים עסקאות ספציפיות. מטבעות דיגיטליים נרשמים במאגרי מידע מבוזרים באינטרנט, במאגרי מחשב אלקטרוניים מרוכזים של חברות ובנקים, וקבצים דיגיטליים המאחסנים נכסים כגון מפות.

כשאתה חושב על מטבע

סביר להניח שאתה חושב על מזומנים שיש ברשותך, המאוחסנים בכרטיס אשראי או העברות כספים שניתן להשתמש בהן במקום כסף פיזי. מטבעות קריפטוגרפיים מאפשרים למשתמשים להשתמש באתר ספציפי כדי להחליף מטבעות מסוגים שונים כגון יורו או דולרים לאסימוני מטבעות קריפטוגרפיים. ניתן לסחור בין ביטקוין בין משתמשים ולקנות אותו תמורת דולר אמריקאי, יורו או מטבעות אמיתיים או וירטואליים אחרים.

האבטחה והאנונימיות של מטבעות קריפטוגרפיים דיגיטליים כגון ביטקוין ובלוקצ'יין הופכים אותם לאופציה אטרקטיבית עבור משתמשים המעוניינים לבצע עסקאות דיסקרטיות ולהימנע מעמלות ובירוקרטיה של הבנקים המסורתיים ושל המערכת הפיננסית

לאחר ההכנסה המוצלחת של מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים כגון ביטקוין ואת'רום

שהם מאגרי ערך שאינם מנוהלים על ידי רשות מרכזית, ממשלות ובנקים מרכזיים ברחבי העולם בוחנים את האפשרות ליצור מטבעות דיגיטליים משלהם, ידוע גם כמטבעות בנקים מרכזיים דיגיטליים. עליית הביטקוין, האת'ריום ואלפי מטבעות קריפטו אחרים הקיימים רק בצורה אלקטרונית הובילה את הבנקים המרכזיים העולמיים לחקור כיצד מטבע דיגיטלי לאומי עשוי לפעול. תחומי שיפוט רבים במדינה אימצו הגדרות ייחודיות משלהם למטבעות דיגיטליים, החל ממטבעות וירטואליים ועד מטבעות קריפטוגרפיים, כסף אלקטרוני, מטבע רשת ומזומנים אלקטרוניים ועד סוגים אחרים של מטבעות דיגיטליים (למשל

כדי להשתמש במטבע דיגיטלי, תחילה עליך לבצע תשלום באמצעים שוטפים כגון ACH או העברה בנקאית, אשר יכול לקחת ימים עד שמוסד פיננסי יאשר את העסקה.

אנדרו רוס סורקין מה"ניו יורק טיימס "מדמיין מזהים ייחודיים אפשריים הקשורים לארנקים דיגיטליים המכילים סוגים שונים של מטבעות דיגיטליים

שלא כמו הדולר האמריקאי הרגיל, כרטיסי אשראי, תוכניות מיילים תכופים ושערי חליפין. 90 ריי קורצווייל, עתידן וסופר, מציין את העקשנות האנושית בכל הנוגע לכסף ועסקאות פיננסיות. הם חייבים להחליף מטבע אמיתי במטבעות קריפטוגרפיים כדי לגשת לסחורות ולשירותים שחברות אלה מציעות. הרשומה האלקטרונית של אחזקות המטבע שלך נשארת ברשת מחשבים וניתן להחליף אותה רק דיגיטלית.

יוזמת המטבע הדיגיטלי מבקשת להבהיר את ההשפעה האמיתית של הקריפטו וטכנולוגיית החשבונות המבוזרים שלה

להשרות את הפוטנציאל שלה לטובת הכלל ולהיות מודעים לסיכונים ולבעיות אתיות הכרוכות בטכנולוגיה. לפני שנשקול מטבעות קריפטוקריפטים כמטבע העתיד של העתיד, ראוי לציין כי מטבע זקוק ליציבות כדי שהסוחרים והצרכנים יוכלו לקבוע מחיר הוגן עבור סחורות. אם תקרא את אתרי המטבע עצמו, כגון Ethereum, Bitcoin ו- Litecoin, תוכל להבין טוב יותר כיצד הוא פועל ולקרוא מאמרים עצמאיים על המטבעות הקריפטוגרפיים שאתה שוקל.